Jak wybrać fotografa na ślub?
24 lipca 2017

Pomysły na romantyczną sesję ślubną za granicą

 

Jedną z piękniejszych pamiątek ślubnych są zdjęcia, które zachowują w kadrze emocje. Dawniej sesje nowożeńców odbywały się w studiach fotograficznych, lecz obecnie liczy się wyjątkowy pomysł i malownicze krajobrazy. Właśnie dlatego pary decydują się na niespotykane plenery ślubne w Polsce i poza jej granicami. Poznaj pomysły na plener ślubny za granicą.

 

Sesja ślubna w Pradze, w Paryżu lub w Wenecji

Tym co wyróżnia zagraniczną sesję zdjęciową, jest unikatowa architektura i wyjątkowe okoliczności przyrody. Sesja zagraniczna może być częścią podróży poślubnej lub zaplanowanym wcześniej trzydniowym wyjazdem, podczas którego nowożeńcy wraz z fotografem ślubnym odwiedzą najpiękniejsze miejsca w wybranej lokalizacji.

 

Sesja ślubna w Pradze


Częstym wyborem, w przypadku ślubnych sesji zdjęciowych poza Polską, jest czeska stolica. Praga zachwyca niezwykłą architekturą, mnogością barw i wyjątkowym klimatem. Praskie Stare Miasto to wręcz idealna lokalizacja na ślubny plener – zabytkowe kamienice, monumentalny kościół Tyński, średniowieczny zegar Orłoj czy słynny Most Karola, to tylko kilka praskich akcentów, które dodadzą charakteru ślubnej sesji w romantycznej Pradze. Jedynie pięć minut spaceru dzieli Most Karola od najstarszego praskiego parku Vojanovy Sady, gdzie może odbyć się sesja w otoczeniu kwiatów, zieleni i drzewek jabłoni. Po parkowych alejkach przechadzają się dostojne pawie, a idealną scenerię do zdjęć tworzą nastrojowe białe ławeczki.

 

Plener ślubny w Paryżu

 

Jeśli mowa o miejscach pełnych romantyzmu, to bez wątpienia najbardziej popularnym w tej kategorii miastem jest Paryż, zwany miastem miłości. Zdjęcia wykonane w wąskich uliczkach Montmartre – dzielnicy artystów – będą absolutnie cudownym przeżyciem i zachwycającą pamiątką. Malownicza dzielnica Montmartre znajduje się w najwyższym punkcie Paryża. Oczarowuje turystów oryginalną architekturą i piękną panoramą miasta. Tu znajduje się wspaniała Bazylika Sacre Coeur, pełen artystów Plac du Tertre (serce dzielnicy Montmartre), a także Plac Pigalle, przy którym mieści się najsłynniejszy kabaret Świata „Czerwony Młyn” czyli Moulin Rouge. Jeśli Paryż to oczywiście również Wieża Eiffla, która jest najbardziej charakterystycznym obiektem tego miasta.

 

Sesja zdjęciowa w Wenecji

 

Świetnym pomysłem jest połączenie podróży poślubnej i sesji zdjęciowej w słonecznej Italii. Stosunkowo blisko, na północy włoskiego buta, znajduje się kolejne słynne miasto zakochanych – Wenecja. Unikatowa forma urbanistyczna i romantyczne gondole pływające wąskimi kanałami pośród licznych zabytków, to połączenie, które tworzy czarujący krajobraz historycznego „miasta na wodzie”. Ponadto, nieco ponad godzinę drogi od Wenecji, mieści się słynne miasto Romea i Julii  czyli Werona. W tym romantycznym mieście szekspirowskich kochanków znajduje się wiele niezwykłych miejsc, które będą stanowić idealne tło do ślubnej sesji zdjęciowej. W Parco Giardino Sigurtà – parku rozciągającym się na powierzchni 60 hektarów, pełnym pięknych kwiatów i roślin, można zorganizować przepiękną sesję plenerową w bliskości natury. Decydując się więc na zdjęcia we Włoszech, warto rozważyć właśnie te dwie lokalizacje, które pozwolą stworzyć wielobarwną sesję zdjęciową.

 

Aby sesja ślubna była naprawdę wyjątkową pamiątką, warto zdecydować się na zdjęcia w jednym z najbardziej romantycznych miast Europy. 

 

Marzy Ci się Zagraniczna Sesja Ślubna ?

Zapraszam do kontaktu w celu uzyskania szczegółów mojej oferty    Zapytaj o Ofertę