Narzeczeńska sesja Magda & Sean
30 sierpnia 2017
Jak wybrać fotografa na ślub?
13 września 2017

Sesja ślubna nad morzem

 

Ślub jest przypieczętowaniem miłości dwojga ludzi, którzy zdecydowali się połączyć swoje życiowe ścieżki. Ten dzień planowany jest wiele tygodni wcześniej, a największym marzeniem Młodych jest zorganizowanie ceremonii i ślubnej biesiady, którą z uśmiechem wspominać będą zarówno oni sami, jak i zaproszeni przez nich goście. Od lat Pary Młode decydują się na skorzystanie z usług fotografa ślubnego, który dokumentuje wydarzenie robiąc profesjonalne zdjęcia podczas ceremonii ślubnej i zabawy weselnej. Dawniej, sesje ślubne samych małżonków odbywały się w studiu fotograficznym. Sprzęt fotograficzny nie był tak mobilny jak obecnie, a charakteru zdjęciom dodawano korzystając z różnego rodzaju gadżetów, teł czy atrybutów. Przez wiele lat na sesjach ślubnych królowały więc walizki, parasole i charakterystyczne kolumny jońskie.

 

Sesja plenerowa – zdjęcia ze ślubu w otoczeniu natury

 

Wraz z postępem technik fotograficznych aparaty stały się mniejsze, dlatego sesje ślubne „wyszły” ze studiów fotograficznych w plener. Sesja plenerowa może odbyć się:

– w miejskim parku,

– w centrum miasta, w którym mieszkają nowożeńcy,

– w nastrojowym ogrodzie,

– przy majestatycznych ruinach zamku,

– na kwiecistej łące,

– w jednym z romantycznych europejskich miast,

– podczas egzotycznej wycieczki zagranicznej.

Możliwości jest bardzo wiele, ale nie trzeba przemierzać setek kilometrów by stworzyć bajeczną sesję zdjęciową.

Sesja ślubna nad morzem – niezwykłe zdjęcia znad Bałtyku

Jednym z najbardziej romantycznych widoków, jakie można zobaczyć w Polsce, jest zachód słońca nad Bałtykiem. Co ważne, do wykonania pięknych zdjęć nad morzem nie jest potrzebna pora letnia. Wiele osób obawia się, że pogoda pokrzyżuje im plany. Warto jednak wiedzieć, że upalny, słoneczny dzień nie jest najlepszą aurą do robienia zdjęć. Wiele sesji zdjęciowych, których efekty zachwycają, wykonuje się przy pochmurnej pogodzie. Idealnym podsumowaniem sesji ślubnej nad morzem jest oczywiście zdjęcie nowożeńców w promieniach zachodzącego słońca. Paleta kolorów, którą tworzą długie słoneczne promienie przebijające się przez chmury, to idealne tło dla wyjątkowej sesji zdjęciowej.

Sesja ślubna za granicą

Jeśli poszukujecie nieco bardziej egzotycznych widoków, które uświetnią Wasze zdjęcia, możecie zdecydować się na sesję ślubną nad Adriatykiem. Połączenie podróży poślubnej z sesją ślubną to świetne rozwiązanie, które umożliwia przygotowanie również sesji z Waszego pierwszego wyjazdu w rolach męża i żony. Decydując się na sesję ślubną za granicą, możecie nie tylko zrobić zdjęcia nad Morzem Adriatyckim, lecz także skorzystać z niespotykanej architektury miast takich jak Wenecja czy Caorle. Typowo włoskie widoki, kwiaty w oknach i romantyczne okiennice, stworzą baśniową feerię kolorów, która będzie idealną scenerią do pełnych radości zdjęć Panny Młodej i Pana Młodego.

Morze symbolizuje potęgę, nieskończoność i namiętność. Sesja fotograficzna nad morzem będzie wyjątkową pamiątką ze ślubu, pełną romantycznej symboliki i urokliwych obrazów. Sesja ślubna w bliskości natury pozwala podkreślić piękno miłości dwojga ludzi i upamiętnić te romantyczne chwile na pięknych fotografiach.