Znalezienie cech, które wyróżnią dobrego fotografa ślubnego spośród setek innych nie jest zadaniem prostym.
Podobnie jak w przypadku wszystkich dóbr, które możesz nabyć – ich jakość może być dobra, lepsza lub znakomita.

Rozpoczynasz poszukiwania idealnego fotografa na ślub? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę.

O co warto zapytać potencjalnego fotografa na ślub?

Czy kiedykolwiek fotografowałeś takie wesele jak moje?
Pamiętaj, że w pytaniu nie chodzi o to, czy fotograf pracował już podczas wesela, które odbyło się w tej samej sali weselnej. Zdecydowanie ważniejszy jest styl przyjęcia (nowoczesny, tradycyjny, romantyczny, etniczny). Jest to szczególnie istotne z uwagi na różnice pomiędzy poszczególnymi ujęciami, jakie warto wykonać.

Co robisz, kiedy ________?

Wypełnij puste miejsce każdą szaloną rzeczą, jaka może się wydarzyć w dniu ślubu. Dzięki temu będziesz wiedziała jaka może być jego reakcja w trudnej, zaskakującej sytuacji.

Czy posiadasz swojego operatora/kamerzystę, z którym regularnie współpracujesz?
Bardzo ważne jest, aby zdjęcia i video były ze sobą spójne. Właśnie dlatego idealną opcją jest, jeśli fotograf pracuje z kimś kogo zna i z kim współpracuje.

 

Jakość obsługi

Czy wiesz, że niektóre panny młode przez długie miesiące nie otrzymują obiecanych przez fotografa zdjęć, a na ślubne albumy zdarza im się czekać jeszcze dłużej?

Kiedy będę mógł zobaczyć odbitki?

Jeśli fotograf powie, że odbitki będą gotowe po upływie 6 tygodni, nie powinno to potrwać ani chwili dłużej. Obietnice, które nie pokrywają się z rzeczywistością nie świadczą dobrze o kompetencjach i profesjonalizmie fotografa.
Moi klienci z reguły otrzymują odbitki w czasie nie dłuższym niż 8 tygodni.

Jak długo będę musiał czekać na album?

Niestety, wiele osób czeka na swoje ślubne albumy aż kilkanaście miesięcy. Podobnie jak w przypadku odbitek, zadeklarowana przez fotografa data powinna być wiążąca.
Moi klienci z reguły otrzymują albumy po upływie

Czy w Twojej pracy wspierają Cię inni specjaliści?

Bardzo często fotografowie samodzielnie zajmują się wszystkimi aspektami swojej pracy – nie tylko fotografują wesela, ale również dbają o swój marketing, drukują albumy i wykonują inne, poboczne czynności.
Niestety, efektem takiego stanu rzeczy bywają opóźnienia w dostarczaniu usług, brak odpowiedzi na zapytania, problemy z kontaktem telefonicznym czy niskiej jakości produkty.
Zanim wybierzesz fotografa upewnij się, że posiada on sprawdzonych współpracowników-ekspertów. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że dzięki ich wsparciu jakość produktów, które otrzymasz będzie bez zarzutu. Podobnie jak terminowość ich dostarczenia.

Czy praktykujesz indywidualne podejście do klienta?

Ślub to z całą pewnością jedno z najważniejszych wydarzeń w Twoim życiu. Właśnie dlatego potrzebny Ci fotograf, który myśli w ten sam sposób i nie potraktuje Cię tak, jak 100 panien młodych, które fotografował w tym roku.
Profesjonalista, który fotografuje nie więcej niż 30 ślubów rocznie zapewni Ci maksimum uwagi, zadba o każdy krok oraz stworzy zdjęcia, które będą idealnym odzwierciedleniem osobowości.

Czy lubisz swojego fotografa?

Przygotowania do stworzenia ślubnych fotografii mogą potrwać nawet kilkanaście miesięcy. Zanim dokonasz wyboru upewnij się, że osobowość Twojego fotografa pozwoli Wam efektywnie i z przyjemnością razem pracować. Częste kontakty z kimś, kogo nie lubisz mogą być naprawdę trudne i kłopotliwe.